برآورد راهبردی و پیش‌بینی قیمت طلا تا ۵ سال آینده منتشر شد

0

گزارش گروه تحقیقات بین‌المللی بیزریپورت به نشانی اینترنتی passport.ir درباره برآوردها از بازار طلای جهانی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

افق آینده‌پژوهی راهبردی در این گزارش آمده است: بازگشت سیاست پولی به جریان عادی گذشته در ایالات متحده آمریکا و تقویت دلار همچنان مانع از افزایش قیمت‌ طلا در ماه‌های آتی خواهد شد. از همین رو، پیش‌بینی‌ها درباره میانگین قیمت سالانه برای سال‌های 2018 و 2019 اصلاح شد.

در این گزارش اقتصادی به پیش‌بینی قیمت، تولید در معادن طلا، چشم‌انداز کوتاه‌مدت (سه تا شش ماهه)، ریسک‌های چشم‌انداز قیمت، افزایش ناگهانی در انتظارات نرخ تورم، انتظاراتی مبنی بر تضعیف رشد اقتصاد جهانی، تحلیل روند صنعت و چشم‌انداز بخش معدن در کشورهای مختلف از جمله چین، استرالیا، روسیه و آمریکا پرداخته شده است.

در گزارش  بیزریپورت   آمده است، سرعت رشد تولید طلا در معادن جهان طی سال‌های آتی و در مقایسه با رکودی که این صنعت در فاصله سال‌های 2017-2016 تجربه کرد پرشتاب خواهد شد؛ زیرا افزایش نسبی قیمت‌ها و بهبود وضعیت مالی شرکت‌های فعال در این صنعت معدن‌کاران بزرگ را به سرمایه‌گذاری تشویق خواهد کرد.

بیزریپورت با بررسی نقش اقتصاد چین می‌نویسد: پیش‌بینی می‌شود تولید طلا در چین طی سال‌های 2018 تا 2027 کماکان با یک رکود نسبی مواجه شود و تولید طلا در این کشور طی این مدت سالانه به طور متوسط 0.2 درصد رشد نماید. این مسأله در مقایسه با میانگین نرخ رشد سالانه 5.5 درصد در طول مدت ده سال گذشته، بیانگر یک رکود قابل ملاحظه است.

در سال 2017، تولید طلا در چین با افت 8 درصدی نسبت به مدت مشابه یک سال گذشته، به 14.8 میلیون اونس کاهش یافت که این مسأله به عوامل متعددی چون تشدید مقررات زیست‌محیطی، تعطیلی معادن کوچک‌تر و به طور کلی کاهش درجه خلوص سنگ‌های معدنی نسبت داده می‌شود. با این وجود، چین به لحاظ کسب حاشیه سود بسیار بالاتر نسبت به همتایان خود، بزرگترین تولیدکننده طلا در جهان باقی خواهد ماند.

فعالان اقتصادی برای تهیه گزارش کامل طلای جهانی بیزریپورت می‌توانند به نشانی پایگاه اینترنتی  بیزریپورت مراجعه کنند.

منبع: تسنیم

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.