جنگ آینده در دو جبهه لبنان و سوریه روی خواهد داد

0

«اویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تاکید کرد که جنگ آینده اختصاص به یکی از دو جبهه سوریه یا لبنان ندارد و همزمان در هر دو جبهه روی خواهد داد.

افق آینده پژوهی راهبردی:   لیبرمن این سخنان را در جمع تعدادی از سربازان نیروی هوایی و واحد زرهی و توپخانه ارتش که در وزارتخانه وی حضور یافته بودند عنوان کرد.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به احتمال به هم ریختن اوضاع امنیتی گفت: در جنگ آینده در مرزهای شمالی ما فقط با جبهه لبنان مواجه نخواهیم بود بلکه دو جبهه لبنان و سوریه در کنار هم خواهد بود.
وی مدعی شد که ارتش لبنان استقلال خود را از دست داده و به جزء جدایی ناپذیر تشکیلات حزب الله تبدیل شده است.
لیبرمن خاطرنشان کرد که آنها تلاش می کنند جلوی وقوع جنگ را بگیرند اما اوضاع در خاورمیانه جدید فرقی با قبل نکرده و علیرغم احتمال پایین وقوع جنگ، هر لحظه و هر روز ممکن است شاهد وقوع آن باشیم و ارزیابی ها درست از آب درنیاید.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: همه تمرکز ما بر این است که نقشه جدی برای مانور و هجوم طراحی کنیم. بدون داشتن آتش سنگین امکان مانور دهی وجود ندارد. توقع ما این است که بخش زرهی و توپخانه این آتش سنگین را برای ما فراهم کنند. دقیقا مثل دفاع هوایی که علی القاعده باید مانع از اصابت موشک به اسرائیل شود.
لیبرمن تصریح کرد: اسرائیل باید خود را برای اتفاقات پیش بینی نشده آماده کند و همه سناریوهای احتمالی را در نظر بگیرد چون واقعیت های جدید ما را با چالش های جدید روبرو می سازد.
وی نتیجه گرفت: مهم نیست جنگ آینده از کجا شروع می شود، جنگ چه در شمال یا در جنوب شروع شود خیلی زود به جبهه دوم هم سرایت خواهد کرد. ما از این به بعد یک جبهه پیش روی خود نداریم. این مهمترین نکته ای است که باید بر روی آن تمرکز کنیم و ما در حال آماده کردن ارتش برای این موضوع هستیم.
لیبرمن در پایان گفت: تز اصلی من این است: خواستار صلح هستم و خود را برای جنگ آماده می کنم. کسی که علاقه به صلح داشته باشد باید آماده جنگ شود. من امیدوارم دشمنان ما در طرف مقابل به همه اقداماتی که در برابر اسرائیل انجام می دهند خیلی خوب فکر کنند تا ما مجبور نشویم همه نیرو و توان ارتش اسرائیل را به آنها نشان دهیم.

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.