آینده بازار کار چگونه خواهد بود

0

در سال های گذشته تمام کارمندان دنبال عناوین شغلی بودند و آزادکاری معنا نداشت، اما امروزه گسترش مهارت ها و آزادکاری میان مردم جا افتاده است.

افق آینده‌پژوهی راهبردی در سال های گذشته تمام کارمندان دنبال عناوین شغلی بودند و آزادکاری معنا نداشت، اما امروزه گسترش مهارت ها و آزادکاری میان مردم جا افتاده است.

بعد از همه گیر شدن اینترنت تغییرات اساسی در چگونگی، محل و زمان کار افراد به وجود آمد. کارمندان دورکار، آزادکارها و پیشرفت تکنولوژی دست به دست هم داده اند تا تعریف جدیدی از نیروی کار ارائه شود. این تغییرات به اندازه ای الهام بخش بوده که مردم بیش از هر زمانی از شغل های خود استعفا می دهند و می خواهند مستقل باشند. طبق اعلام مجله Wall Street حدود ۳.۴ میلیون شهروند آمریکایی در آوریل ۲۰۱۸ درخواست استعفای خود را به کارفرما ارائه داده اند. با این حال این حجم از استعفای شغلی لزوما به معنای رو آوردن آنها به کارآفرینی نیست. اغلب کارمندانی که استعفا می دهند با ۳۰درصد حقوق بیشتر در شرکتی جدید با موقعیت شغلی جدید مشغول به کار می شوند.

کارمندانی که برای مدتی در شرکتی مشغول به کار بوده اند اعتمادبه نفس مستقل شدن پیدا می کنند و حاضر هستند برای بهبود شرایط خود ریسک کنند. وجود پروژه های دورکاری و آزادکاری به این افراد کمک کرده است به سایر اولویت های خود در انتخاب شغل و نحوه انجام آن بهای بیشتری دهند. البته ترک محیط کار همیشه به معنای روی آوردن به آزادکاری نیست و افرادی که سابقه کاری مفید دارند اعتماد به نفس بیشتری برای استخدام شدن در شرکت های بزرگ تر با حقوق و مزایای بیشتر پیدا می کنند.

تعداد آزادکارها بیشتر از گذشته خواهد شد

این روزها اتصال وای فای و داشتن سیستم کامپیوتری مناسب تنها شرط لازم برای انجام دادن پروژه ها هستند و درنتیجه اغلب مردم به آزادکاری گرایش پیدا کرده اند. بعد از رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ تعداد افراد آزادکار رشد زیادی داشته است و با وجود ارتباط قوی میان افراد پیش بینی می شود کارفرماهای سابق به مشتری های جدید کارمندان تبدیل شوند و با تمرکز بیشتری روی پروژه ها کار کنند، بنابراین به جای نشستن پشت میز و گرفتن حقوق ثابت سعی کنید حضور فعالی در رویدادها داشته باشید. آزادکارها تنها در صورتی حقوق می گیرند که به ارزش های شرکت اضافه کنند و این به نفع هر دو طرف است.

با بیشتر شدن تعداد آزادکارها این سوال برای سایر کارمندان نیز پیش می آید که آیا آنها نیز باید از کار خود استعفا دهند یا خیر. واقعیت این است که این روند در آینده همه گیر خواهد شد زیرا امروزه اغلب مردم از وضعیت فعلی خود ناراضی هستند و ترس از شرایط بد اقتصادی به تسریع این روند کمک خواهد کرد. این روزها مردم کمتر به فکر عنوان شغلی هستند و بیشتر به مزایا توجه می کنند. درواقع میزان سودمندی پروژه و مهارت ها و مسئولیت های لازم برای انجام آن از عواملی هستند که پیش از پذیرفتن پروژه به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرند.

کسب تجربه بسیار مهم است

اغلب جوانان دنبال پیدا کردن راه های خلاقانه در محیط کار هستند و به زودی شاهد این خواهیم بود که روش های جدیدی برای انجام دادن کارها توسط افراد باتجربه ارائه خواهد شد. کارمندان بیش از هر زمانی به فکر تکمیل رزومه ی خود خواهند بود و به یک موقعیت شغلی یا درواقع پشت میز نشینی راضی نخواهند شد. این موضوع برای کارفرمایانی که دنبال استخدام کارمندان کمتری هستند نیز در آینده بسیار خوشایند است.

درنهایت تنها مورد مهم در دنیای کسب و کار این است که یک کارمند بتواند کار خود را به بهترین نحو انجام دهد. کارمندان جوان و باتجربه ای که دنبال بهبود مهارت های خود هستند در آینده نقش کلیدی در بازار کار ایفا خواهند کرد.

منبع: فرصت امروز

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.