احتمال بهره برداری تجاری از شبکه ارتباطی 6G در سال 2030

0

افق آینده‌پژوهی راهبردی  شبکه ارتباطی 6G سال 2030 از راه می رسد. این فناوری سرعت دانلود 1 ترابایت بر ثانیه را برای کاربران به همراه دارد.

از اوایل سال آینده میلادی شبکه ارتباطی 5G به صورت تجاری در اختیار کاربران قرار می گیرد. انتظار می رود چند ماه دیگر با اولین گوشی هوشمند مجهز به مودم 5G ملاقات کنیم. به احتمال زیاد این شبکه ارتباطی از سال 2020 در دنیای اسمارت فون ها تبدیل به یک استاندارد می شود.

چند روز پیش مدیر بخش شبکه ارتباطی 5G در کشور چین به این موضوع اشاره کرد که شرکت های مختلف در حال کار روی شبکه ارتباطی 6G هستند. بر اساس اعلام Su Xin، کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا به دنبال توسعه نسل ششم تلفن همراه هستند.

6G نسل ششم شبکه موبایل محسوب می شود که در حالت تئوری سرعت دانلودی برابر با 1 ترابایت بر ثانیه دارد. با این سرعت دانلود کاربران می توانند در یک ثانیه چند فیلم دانلود کنند. انتظار می رود شبکه ارتباطی 6G قادر به پوشش فضاهای زیر آب نیز باشد.

به نظر می رسد این شبکه ارتباطی زودتر از سال 2030 تجاری نشود و از این سال به بهره برداری برسد. در حال حاضر شرکت ها در رابطه با اینترنت 6G اظهار نظر رسمی نکرده اند.

در حالی که فاصله زیادی تا عرضه شبکه ارتباطی 6G باقی مانده است، در آینده نزدیک دستگاه های مجهز به مودم 5G روانه بازار می شوند. چین از پایان سال جاری میلادی مجوزهای مربوط به نسل پنجم تلفن همراه را در اختیار شرکت ها قرار می دهد، در همین راستا چین یکی از اولین کشورهایی محسوب می شود که گوشی های 5G در آن کارایی خواهند داشت.

انتظار می رود اولین گوشی های مجهز به شبکه ارتباطی 5G در نیمه اول سال 2019 به بازار عرضه شوند

منبع: رسانه کلیک

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.