انتشار شماره جدید ماهنامه نامه آینده پژوهی+ لینک دانلود

0

اختصاصی/ افق آینده‌پژوهی راهبردی– چهل و دومین شماره نشریه تخصصی آینده پژوهی موسسه افق آینده پژوهی راهبردی منتشر شد.

شماره 42 ماهنامه «نامه آینده پژوهی » به عنوان آخرین شماره در سال 1395 منتشر شده است:

992

993

بخش ایران آینده

در این بخش، سه مطلب اختصاصی تقدیم مخاطبان شده است:

با توجه به اهمیت فراوان مباحث و مسائل مرتبط با انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید امریکا و تأثیراتی که این انتخاب و کنش های مختلف ترامپ می تواند بر وضعیت برجام و نیز انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در سال 1396 بگذارد، به عنوان موضوع محوری ماهنامه مدّنظر قرار گرفته و سه مطلب با رویکرد تحلیل این موضوع ارائه شده است.

بخش جهان آینده

در این بخش، 4 مطلب اختصاصی ذیل ارائه شده است:

در ادامه مطالب و یادداشت های پیش بینی سال 2017 با موضوع بررسی پیش بینی های اندیشکده های بین المللی درباره 2017 (که شماره قبل به شکل کامل به آن اختصاص داشت) در این شماره نیز به همان سبک و سیاق، دو مطلب با رویکرد تحلیل پیش بینی های اندیشکده های بین المللی در خصوص وضعیت چین و روسیه در سال 2017 ارائه شده است.

در ادامه مجموعه نوشتارهای «آینده وحدت سرزمینی عراق »، قسمت پنجم این مجموعه نیز ارائه شده است که به بررسی «نقش عوامل اقتصادی و ژئوپلیتیک کردی » در این زمینه اختصاص دارد.

ششمین قسمت از مجموعه نوشتارهای «آینده ساختار و موازنه قدرت در یمن » با موضوع بررسی و تحلیل «چشم انداز نقش عربستان سعودی و متحدان منطقه ای آن » بر آینده یمن ارائه شده است.

بخش مبنا

در این بخش، با رویکرد تولید و انتشار محتوای تخصصی آینده پژوهی، سه مطلب اختصاصی ارائه شده است:

در ادامه انتشار «گزارش رساله های تخصصی دکتری آینده پژوهی »، در این شماره نیز چکیده ای از یک رساله پایان نامه دکتری آینده پژوهی با موضوع ارائه یک ابر روش برای توسعه سناریوها ارائه شده است.

در دومین قسمت از مجموعه نوشتارهای آموزشی آینده پژوهی با عنوان فرایند سناریونویسی بر اساس روش تحلیل ساختاری »، به معرفی و بررسی گام های دوم تا چهارم این فرایند اختصاص یافته است.

در بخش «معرفی یک آینده پژوه»این شماره نیز، مایکل کینان به عنوان یکی از آینده پژوهان شناخته شده و معتبر بین المللی معرفی شده است.

نسخه کامل ماهنامه را از اینجا دانلود کنید.

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.