نسل جوان و نخبگان با ایده های جدید بستر آینده پژوهی را فراهم کنند

0

فرماندار شهرستان خمین گفت: نسل جوان به ویژه نخبگان و دانشجویان باید با انعکاس ایده های خود از طریق گفتمان سازی و تاثیرگذاری فکری، فضای مبتنی بر آینده پژوهی را در جامعه فراهم کنند.

افق آینده‌پژوهی راهبردی:   سید مهدی ساداتی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از محمد روشن، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خمین اظهار داشت: فناوری بر اساس خلاقیت و تلاش نخبگان به وجود می آید و باعث ایجاد اشتغال، رفاه و سود آوری می شود.

فرماندار خمین بیان کرد: اکنون به همت سرآمدان و برگزیدگان جامعه دانشگاهی علاوه بر ارتقای ترازهای دانشگاهی، اقتصادی و علمی در حال رسیدن به مرتبه ای هستیم که سطح شاخص های مهم استراتژیک و تاثیرگذار بر منطقه افزایش یافته که این مولفه ها حاکی از آن است که نخبگان در راستای خود کفایی و رشد کشور گام های موثری برداشته اند.

ساداتی ادامه داد: اکنون با توجه به بیشتر شدن تعاملات بین المللی ایران زمان آن است که دولتمردان با برنامه ریزی و ایجاد بستری مناسب به سرمایه گزاری هرچه بیشتر در تولید علم و نوآوری روی بیاورند و این بستر را همگام  و هم رده با ارتقای مدیریتی دانشگاه ها و مراکز و نهادهای علمی کنند تا بتوان آثار درخشان آن را مشاهده کرد.

وی خاطرنشان کرد: نخبگان هر جامعه در افتخار و استقلال آن جامعه نقش مهمی را ایفا می کنند و یک نخبه باید با احساس مسئولیت نسبت به کشور و ملت خود در عرصه کاری اش تلاش کند.

فرماندار خمین اظهار کرد: دانشگاه ها بهترین و مناسب ترین بستر برای رشد و ارتقای فناوری هستند و باید مسئولان ضمن شناسایی تخصصی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مراجع آموزش عالی کشور فارغ از گرایش های سیاسی با تحلیل و ارائه راهکارهای علمی و عملی به استفاده هرچه بیشتر این ظرفیت ها بپردازند.

ساداتی در ادامه بیان کرد: باید متذکر شد که مسئولان دانشگاه ها نباید رشد کمی مقالات را هدف قرار دهند و بلکه کیفیت مقالات و مهمتر از آن جهت گیری مقالات در تامین نیازهای کشور باید به عنوان یک اصل مورد نظر قرار گیرد.

منبع: مهر

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.