۱۲ مهارت تحصیلی به طلاب اصفهان آموزش داده می‌شود

0

رئیس بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان گفت: در بنیاد مهدویت و آینده پژوهی اصفهان دوره‌هایی متناسب با دوره‌های مرکز مشاوره حوزه علمیه و همچنین ۱۲ مهارت تحصیلی که یک طلبه نیاز دارد را به صورت مکرر برگزار می‌کنیم. 

 

افق آینده پژوهی راهبردی:  حجت‌الاسلام مهدی نیلی‌پور پیش از ظهر امروز در جمع اساتید و طلاب حوزه علمیه اصفهان در مدرسه علمیه امام صادق (ع) که با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در بنیاد مهدویت و آینده پژوهی اصفهان دوره‌هایی متناسب با دوره‌های مرکز مشاوره حوزه علمیه و همچنین 12 مهارت تحصیلی که یک طلبه نیاز دارد را به صورت مکرر برگزار می‌کنیم.

وی افزود: در سطح شهر نیز فعالیت‌های به نسبت خوبی داشته‌ایم و لازم است تا از انسجام درونی خانواده‌های طلاب حفاظت کنیم.

رئیس بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان گفت: با توجه به آسیب‌هایی که وجود دارد  برگزاری این دوره‌ها برای روحانیون لازم است، دوره‌های بعدی ما آداب حجره نشینی بوده و اگر این آداب به آن‌ها گفته نشود دچار مشکلاتی می‌شوند.

وی ادامه داد: در زمینه فرزند پروری نیز برنامه‌هایی داشته‌ایم، در این راستا 100 سئوال را مطرح کرده‌ایم و در هر کلاس 10 سئوال توسط مشاوران پاسخ داده می‌شود، غربالگری عاطفی طلاب نکته آخر بوده که حدود 60 مولفه شخصیتی را تنظیم کرده‌ و مدارسی که خواستار بوده‌اند را در اختیار آن‌ها قرار داده‌ایم.

رئیس دانشکده علوم و حدیث علامه مجلسی نیز در این مراسم اظهار داشت: آنچه در نظر امام راحل بود می‌تواند به عنوان یک نمونه بسیار خوب در آستان قدس مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام کشکولی گفت: از بانکداری اسلامی و جشنواره‌های دینی و مذهبی در این راستا مدنظر است تا آستان قدس بتواند یک بدنه اسلامی کم هزینه و پر رونق و کم کار ایجاد کرده و آنگاه در 31 استان با نمایندگی‌های فعالی که ایجاد می‌شود بتواند عرصه رضوی را به همه اقشار جامعه منتقل کند.

منبع: فانوس

پاسخ دهید

برای دریافت کاتالوگ موسسه کلیک فرمایید ( دانلود کاتالوگ )
Hello. Add your message here.